BABKA ŤAPKA

Čtenářské a posluchačské ohlasy

Vážená paní Nyklová,

moc děkuji za krásný email a jsem vážně ráda, že Vám náš Slavojáček udělal radost. Děkuji, že jste se ozvala už proto, že vím, že jste v pořádku dorazila domů. Ještěže máte ty strážné andílky, co nad Vámi bdí. Jste úžasná dáma a jsem ráda, že Vás znám. Ještě jednou děkuji za besedu a přeji Vám pořád tolik optimismu a radosti ze života, kterou dokážete na víc ještě rozdávat kolem sebe.

Mějte se moc krásně.

Marta S.


Milá pani Nyklová,

práve som dočítala Vašu knihu a plná dojmov Vám hneď píšem.

Som velmi rada, že som si túto knihu kúpila, aj keď som zo začiatku váhala, predsa je len drahšia . Ale doležité je, že som NEOĽUTOVALA a v mojej knižnici bude zaradená k mojim najoblúbenejším!

Ako som Vám už spomínala, 25 rokov som lietala po celom svete ako letuška. Na Novom Zélande som nebola a tak pri čítaní knihy som s Vami v duchu cestovala aj ja, doprevádzala som Vás:) Mala ste krásny program a videla ste toho neúrekom! Aj tú rybu so šalátom a skleničkou červeného som si s Vami v duchu dávala.

Pani Nyklová, ani si neviete predstaviť, kolko radosti a optimizmu do života mi Vaša kniha dodala, ale najviac asi to, že aj po 50-tke može byť život pekný. Túto knihu by som zaradila ako povinné čítanie pri liečbe depresií.

Veľmi Vás obdivujem, ste nielen silná osobnosť , ako som sa tam dočítala, ale jedna úžasná žena!!!!

Pani Nyklová, prajem Vám do ďalších rokov pevné zdravie!

Eva H.


Drahá paní A. J. Nyklová,

neznám vyjádření díků k vaší knize. Dostala jsem ji v pondělí 1. 10. ve 12 hod. a hned jsem se do ní začetla až do 18 hod. celá nadšená všemi vašimi dojmy a cestami. Ráno jsem začala pokračovat takže jedním dechem jsem od 9 hod. s přestávkou na oběd četla do 18 hod. Tak poutavé vyprávění jsem nemohla číst jinak, obdivuji všechny vaše poznatky, útrapy s cestováním a hluboké zážitky přímo duchovní. Přečetla jsem hodně cestopisů, ale s něčím takovým, jako je vaše kniha jsem se nesetkala. Hluboce se vám klaním a děkuji za přeladění mého duchovního života, protože jsem už jen „futrál“ na nemoce. Ještě jednou vám děkuji za novou náplň dlouhověkosti a osvěžení na duši.

Vaše Ludmila R. (81 let) Domov pro seniory Lázně Kynžvart.


Milá paní Nyklová BABKO ŤAPKO,

promiňte mi prosím ponejprv to důvěrné oslovení, ale získala jste hned náš velký obdiv, že to není snad až zas taková troufalost.

Dovolte mi prosím především, abych Vám za mne i za moji nevidomou manželku moc poděkoval za tak poutavé vyprávění a ještě více za autorské čtení z Vaší knihy „BABKA ŤAPKA na kraji světa, aneb NOVÝ ZÉLAND očima české babičky“. Měl jsem sice jen krátkou dobu na to, abych si knihu přečetl, ale těch pár řádků, které jsem na přeskáčku mohl přečíst mne utvrzují v tom, že máte skutečně velké nadání vyprávět a poutavě popisovat děj, i místo, dobu, postavy a vše co s tím souvisí takovým způsobem, že to musí každého hned zaujmout. Takové nadání má sice z mé zkušenosti mnoho lidí, ale málokdo dokáže do vyprávění vložit kus svého já, svého srdce, takovým nenásilným, ale přesto přesvědčivým způsobem, jako vy. Ten kdo Vás pozorně poslouchá při Vašem čtení z knihy, to určitě vnímá, jako jsme to vnímali my dva.

Četl jsem na Vašem webu, kde všude jste už přednášela a četla, kam všude máte ještě namířeno a nezbývá nic jiného, než Vám za to poděkovat a složit poklonu.

Vaši obdivovatelé - Václav a Hana F. z Havlíčkova Brodu


Čtení z knihy s Babkou Ťapkou

Spisovatelka s velkým elánem a optimismem. Jak se splnil sen o cestě na Nový Zéland, který uskutečnila ve věku 72 roků. Cesta popsána v knize na křídovém papíře s mnoha barevnými fotografiemi.

Zlaté Hory - Ve středu 21. 3. 2012 v 17 hod. se uskutečnilo ve zlatohorském kinosále autorské čtení knihy Anny Johany Nyklové BABKA ŤAPKA na kraji světa aneb NOVÝ ZÉLAND očima české babičky. Akci zajistila Městská knihovna ve Zlatých Horách. Knihovnice Jitka Ivanová představila autorku knihy a potom začalo vyprávění. Pokud přítomní čekali, jak je na takových akcích zvykem, vpád rovnýma nohama do líčení krás a podivuhodností pojednávaná země, tak se dočkali něčeho jiného. Anna Nyklová začala od svého dětství, kdy do šesti let neuměla slovo česky, v obci Podmokly (německy Bodenbach), která je dnes IV. část města Děčín, ležící na levém břehu Labe. Bylo to zajímavé vyprávění o předválečném i válečném období, o osvojení si češtiny a navíc i zvládnutí angličtiny včetně konverzace s Angličankou, aktivním sportování atd. Bylo toho hodně, včetně nemoci, která přišla a boji s ní pomoci návratu k přírodě. Zprvu prací v lese a později jako účetní v Karlově Studánce. Při dalším působení na rekreačním středisku v Krkonoších poprvé poznávala Nový Zéland z vyprávění své spolupracovnice, která si dopisovala se známým na Novém Zélandu žijícím. Ale bylo to jen vyprávění a snění.

Vlivem nemoci byla v 35 letech plně invalidní, vdaná a starala se o rodinu. Po smrti svého manžela a v dalších letech, když odešla i jeho matka, o kterou se starala, prodala příliš velký byt v Praze a pořídila si menší. Zůstala jí slušná částka. A vtom jí popadla myšlenka uskutečnit cestu na Nový Zéland. Bylo jí 72 let a kde kdo ji zrazoval od tak náročného cestování. Zjistila si všechny potřebné informace a s pomocí jedné malé, ale šikovné cestovní kanceláře z Frýdku-Místku mohla svou cestu zahájit a uskutečnit tak svůj sen.

3. února 2003 začala cesta. Letecky Z Prahy do Londýna. Odtud do Singapuru, dále do Sydney a potom na Nový Zéland. Našla si čas v Londýně, Singapuru i Sydney na zastavení a především v Sydney získal od přátel podrobný rozpis cestování po ostrovní zemi „krok za krokem“. A tak babka ťapka začala poznávat Nový Zéland a to důkladně a velmi podrobně. Nevynechala nic, co stálo v zemi za shlédnutí a dokonce se na ni podívala z výšky na padáku paraglidingu, moře poznala na velké lodi včetně večeře u stolu kapitána. Všude přijímali tuto dámu s patřičnou úctou a obdivem vzhledem k jejímu věku.

Přečetla několik úryvků ze své knihy a odpovídala na dotazy přítomných posluchačů. Cestování obnášelo celkem 54 193 km, z toho 47 075 km v letedlech a další kilometry vlakem, autobusem, taxíkem a lodí. To vše za tři měsíce. Vlastním nákladem vydaná kniha nám, díky jejímu vyprávění i četným fotografiím, nevšedním způsobem dává možnost prožít tuto dobrodružnou cestu. Její věk a životní zkušenosti jsou pramenem osobitého pohledu, kterým zkoumá život v pro nás tak exotické zemi.

Kdo byl ve středu besedě přítomen, tak musí dát za pravdu, že autorka ve věku 81 let oplývá nezdolným optimismem a vitalitou. Paní Nyklová, když si splnila svůj sen, nespí na vavřínech. Studuje na Universitě třetího věku a to na Filosofické fakultě, obor české dějiny. V minulých dnech jí bylo slavnostně předáno potvrzení, což bylo skoro jako promoce, ve velké aule slavného Karolína.

mk


Milá Johanko, Aničko,

na Tvém počínání (psaní, seznamování, cestování, poznávání) je nejobdivuhodnější Tvá přirozenost nedeformovaná žádnými zbytečnými předsudky a zbytečnými hypotézami. Kniha je tím zcela výjimečná jako zpráva o uskutečnění a zaznamenání nevšedního výkonu paní, která vzhledem k svému věku už by nemusela mít žádné sny ani ambice. Podařilo se Ti vykročit ze zaběhaných a obvyklých koridorů a HLAVNĚ teď se Ti daří i s pomocí knihy tuto zprávu rozšiřovat po vlastech českých!! A tohoto momentu já si vážím nejvíc. Kdo se chce nechat nakazit, může! A za to Ti rozhodně patří poklona od všech nás už postarších ale nezklidnitelných.

Eva L.


Nezapomenutelné setkání s Babkou Ťapkou

Ráda bych poděkovala paní Anně Johaně Nyklové alias Babce Ťapce, která byla u nás v knihovně 23. února 2011 na besedě. Bylo to milé, laskavé a přátelské setkání. Paní Nyklová je velmi aktivní, vitální a činorodá žena. Srší energií a mám zato, že část své energie vlila do žil i svým posluchačům, kterých bylo v knihovně požehnaně. S úžasem jsme všichni sledovali její vyprávění o dobrodružstvích, která prožívala na svých cestách po Novém Zélandu. O svém výletu napsala knihu „Babka Ťapka na kraji světa aneb Nový Zéland očima české babičky“. Čtením z této knížky zpestřovala i tak zajímavé povídání. Během promítání nám představila fotografie, které během své cesty pořídila a které s úsměvem a vtipně okomentovala.

Při setkání s určitým typem lidí čas neuvěřitelně pádí, člověk nesleduje hodinky na ruce. Ani se nenadějete a je konec. A tak tomu bylo i v tomto případě. Na konci našeho netradičního setkání jsme všichni s údivem zjistili, že nás paní Nyklová přenesla do jiných, barevných, voňavých a živých světů, aniž bychom se třeba na chvilku podívali na hodiny. A to se prostě nestává denně.

M.L.

Městská knihovna Nymburk


Vážená paní Nyklová,

setkaly jsme se spolu v autobuse č. 198, vystupovaly na stanici Sídliště Novodvorská a šly každá na jinou stranu. Jistě si upamatujete na mne. Chtěla bych Vám vyjádřit svůj obdiv. Po přečtení Vašich stránek na Internetu jsem byla fascinována, co jste dokázala a ještě k tomu v takovém věku. Obdivuji Vaši odvahu, vitalitu a nemalou měrou i tělesnou zdatnost. Vaše knížka je určitě vynikající, bohužel její cena je na mou penzi dost vysoká. Chápu však že cena je odpovídající nákladům. Já (byť o dost mladší) bych neměla tu odvahu pustit se do neznámého světa a ještě to podniknout sama. V současné době je obdivuhodná Vaše aktivita v prezentaci své knížky. Váš životní optimismus, elán a vitalitu velice obdivuji a musela jsem Vám to tímto způsobem sdělit. Přeji Vám aby tento životní potenciál byl ještě hodně dlouho Vaším průvodcem v životě.

S pozdravem a obdivem

J.S.


3. listopadu od 15.30 proběhlo v Čítárně s Internetem v KOKOSu na Sítné autorské čtení knihy "Babka Ťapka na kraji světa aneb Nový Zéland očima české babičky". Anna Johana Nyklová je velmi vitální dáma, která brilantně ovládá řečnické umění. Vystoupení začala vyprávěním o svém životě, který ji přinesl spoustu radostí i strastí, pak přečetla ukázku ze své knihy a nakonec ti, kteří vydrželi, byli odměněni promítáním úžasných fotografií. Skoro na dvě hodiny jsme se přenesli do míst, kde paní Nyklová vyrůstala a stali se součástí všech příprav její cesty snů, cesty na Nový Zéland. Takřka jsme se přenesli mezi Maory do kouzelné Rotoruy, do města, které je známé svojí geotermální aktivitou.

stále usměvavá Babka Ťapka Bylo opravdu plno Divačka přebírá od paní Nyklové knihu s darováním

zdroj: http://www.mkkl.cz/cz/fotogalerie/


Setkání, na která se nezapomíná.

Mezi taková se určitě zařadí návštěva paní Anny Johany Nyklové v naší knihovně dne 2. listopadu 2010. Autorka knihy „BABKA ŤAPKA na kraji světa aneb NOVÝ ZÉLAND očima české babičky“ se rozhodla ve 72 letech vydat až na druhý konec světa a splnit si tak svůj životní sen. Nejen, že poznávala památky a přírodu, stihla si vyzkoušet paraglyding, plavila se na lodi, létala v helikoptéře. Přestože její život nebyl snadný ani neoplývá zázračným zdravím, jak by se mohlo na první pohled zdát, je ve svých 79 letech stále plná elánu. Nechybí ji humor ani životní nadhled. Proto většina posluchačů hleděla na paní Nyklovou s velkým obdivem. Jsem moc ráda, že jsem Vás poznala, jste pro mne vzorem toho, jak by měl člověk umět stárnout i se vypořádávat s nepřízniívými chvílemi života. Držím palce do Vašich dalších aktivit a mějte se hezky.

Srdečně zdraví Stáňa N. - Městská knihovna Hořice


Pěkný podzimní den, navazuji na Vaše včerejší (20. října 2010) autorské čtení v rodných Podmoklech (Děčín IV). Dovedla jste vykouzlit krásnou atmosféru s vaším srdcem na dlani a s fantastickou vitalitou. Ta je tak silným energetickým zdrojem, že se podařilo tuto energii přenést i na nás. Jsme podstatně mladší důchodci a Vaší neutuchající aktivitě skládáme hlubokou poklonu. Stala jste se pro nás světýlkem budoucnosti.

Naše duše mají také toulavé boty, které nás zavedly na pobřeží Pacifiku od Kanady až po Mexiko, dovolily nám vykoupat se v Bajkalu, či žasnout na neobyčejnou krásou severského Islandu či norských Vesterálenů. Kochali jsme se i divokostí Kotoru či pohořími málo navštěvované Černé Hory. Jen co se tělo vypořádá s následky "návštěvy ráčka" v mém prsu jistě vyrazíme do nějaké zajímavé destinace-viděli jsme, že to jde i v úctyhodném věku.

Ještě jednou díky za podnětný večer. Mnoho krásných životních prožitků Vám přejí manželé E.


Milá Hanko, dnes (25.8.2010) vysílali v rádiu Tvé vyprávění o cestě na Nový Zéland. Bylo to patrně opakování, ale já jsem to slyšela poprvé. Moc se mi to líbilo po stránce obsahové i formální. Máš výborné vyjadřovací schopnosti, logický sled vyprávění obsahu a velmi kultivovaný projev s výbornou češtinou. Moc mě to potěšilo. Doufám, že jsi zdráva a v pohodě.

Děkuji Ti za hezké chvíle při poslechu Tvého vyprávění a srdečně Tě zdravím.

Líba P.


Vážená paní Anno Johano,

dík, že mi bylo dopřáno cestovat s Vámi krajem, horami, ledem i vodami se zadkem v ušáku a s nohama v bačkorách. V tomto hezkém předvánočním čase jsem konečně s Vámi docestovala krajem světa a mám z toho blaho v duši. Škoda, že jste nestihla popsat více končin. Krásně se to čte.

Přeji Vám hezké prožití vánočního času a šťastný krok do nového roku 2010.

Míla H., Dobříš


Vážená, milá a ochotná paní Nyklová,

již když jsem začala číst Vaši knihu, uvědomovala jsem si, kolik přípravného času a informací jste k uskutečnění svého SNU věnovala. Tím, že nemám zkušenosti s cestováním, neznám jazyky, jsem si pomyslela: Copak by asi mě řekla paní kartářka? Díky možnosti konzultace s kamarádkami, bych byla tuhle životní možnost odmítla. Nyní si říkám, tak děvče, výzva, šup a makej na sobě, uč se poznávej, oh jak je ten život krásnej...

Dostala jsem úžasnou životní možnost - obdivuhodný DAR, navštívit a poznat místa, o kterých mnozí sní, kam já svým snům ani "NEDOVOLILA".

Odlétáme 10. 1. - 10.2. do Aucklandu, zázemí po dobu pobytu máme v Rotorua.

S nesmírnou úctou, s radostí, poděkováním, že JSTE Vás pozdravuje a hodně zdraví přeje Vaše obdivovatelka z Brna

Jana J.


Milá paní Nyklová,

zdravím Vás ze Cvikova a předávám i pozdravy od účastníků naší úterní besedy. Už teď máme několik rezervací na Vaši knihu, je tedy vidět, že Vaše vyprávění se líbilo a rozhodně zaujalo. Pokud bych někdy na Nový Zéland jela, Vašeho skvělého průvodce bych si vzala určitě s sebou.

Přeji Vám mnoho dalších zážitků a ta úžasná životní energie ať je stále s Vámi.

Zdraví L.S.

Městská knihovna Cvikov


TIP NA BESEDU

Anna Johana Nyklová je velmi zajímavá, odvážná a inspirativní osoba. Původní profesí je prodavačka. Ve svých 72 letech si splnila dávný sen z mládí a vypravila se úplně sama na tři měsíce na Nový Zéland. A nejen to, o svém putování napsala knížku, která spíše než cestopisem je poutavým vyprávěním plným zajímavých postřehů, osobitého humoru a životního optimismu. Kniha se jmenuje výstižně BABKA ŤAPKA na kraji světa aneb NOVÝ ZÉLAND očima české babičky. Paní Nyklová knihu vydala vlastním nákladem a neseženete ji v knihkupectvích. Můžete si ji však pozvat do své knihovny na besedu, kterou autorka nabízí zcela zdarma. Musíte si však pospíšit, protože zájemců o besedy stále přibývá. V našem regionu už paní Nyklová vystupovala např. v Jičíně, Náchodě, Dvoře Králové nad Labem. Více se dozvíte na webových stránkách: http://www.babkatapka.cz/

Knihovnicko-informační zpravodaj Královéhradeckého kraje U NÁS. Ročník 19, číslo 2, který vydává Studijní a vědecká knihovna v Hradci Kráové.


Knihovna v Pustiměři má za sebou 1.autorské čtení s paní Annou Johanou Nyklovou, alias BABKOU ŤAPKOU. Nutno říci, že se nás sešlo "akorát" ke stolu, BABKA ŤAPKA si svou vřelostí okamžitě získala posluchače a ti hltali každé její slovo, ať už čtené či poutavě vyprávěné. Čas rychle plynul a my se dozvěděli spoustu informací o jejím cestování po Novém Zélandu, tamním klimatu, chování lidí, také veselé historky - vzniklé z překladatelských nedorozumění apod. Z paní autorky sálala velmi pozitivní energie, byla otevřená všem našim dotazům a ochotně nám psala i věnování do knih na místě zakoupených. Moc jí touto cestou ještě jednou děkujeme, že zavítala do naší knihovny a dopřála nám strávit "aktivní" odpoledne v milé společnosti. U další knihy na viděnou :-)


Dobrý den,

právě jsem dočetla Vaši knihu o Novém Zélandu a chci Vám vyjádřit upřímný obdiv k Vaší cestovatelské odvaze. Myslím, že Vaše kniha dodá chuť a elán spoustě dalších lidí.


Vaše putování je důkazem, že pokud je člověk zdravý, dají se jakékoliv plány a sny uskutečnit, a to i v důchodovém věku. Na Vašem vyprávění mě ale nejvíce zaujal popis všech Vašich setkání s těmi mnoha lidmi, které jste na cestě potkala a také to, jak jste byla často středem pozornosti turistů. Určitě díky Vaší otevřenosti a upřímnosti, která z Vaší knihy přímo čiší. Myslím si, že kromě poznávání cizích zemí, přírody a památek je právě na cestování nejzajímavější to setkávání s jinými lidmi.

Přeji Vám hodně sil, elánu a hlavně zdraví a ještě hodně krásných cestovatelských zážitků.

Čtenářka Š. R. z Čáslavi


Milá paní Nyklová,

Být ve Vaší přítomnosti je opravdová RADOST, kterou lze jen těžko vyjádřit slovy!

Jsem vděčná osudu, že jsem Vás směla poznat, do knížky jsem se už začetla a sice na lavičce za kostelem na Petrském náměstí, nádherná kulisa pro nádhernou knížku!

Odpoledne jsem strávila v nemocnici, kde velmi trpí můj 86letý tchán a když na mne padala velká lítost, vždy jsem si záměrně připomněla naše dnešní úžasné setkání - a dodalo mi to potřebnou energii! Díky, díky, díky!

PhDr. Milena H.


Milá paní Nyklová,

přesně jak jsem očekávala, Vaše kniha mne naprosto pohltila! Máte skutečně vypravěčský talent, četlo by se to jedním dechem. Ale to je mi líto. Dopřávám si ji "po porcích", haha. A navíc vždy s naprostou POHODOU! Nejde to číst ani u stolu, ani v posteli. Sednu si do křesla, nohy si dám nahoru a dopřeju si vyprávění jednoho nebo dvou dnů. Vychutnávám každou větu a bezděčně při Vašem vyprávění vzpomínám na svou cestu do Austrálie. Pro mne to zůstane celoživotním zážitkem a to jsem o 20 let mladší než Vy.

Vaše kniha je krásná i formálně! Nádherný papír, krásné fotky, přímo mě to láká, z radosti ji pohladit, než ji otevřu!

Skutečně Vás a Vaši vitalitu nesmírně obdivuji a myslím, že jste vzpruhou nejen mně. Upozornila jsem na Vás (bez Vašeho souhlasu) kulturní rubriku Časopisu Respekt, který já velmi ráda čtu. Tak uvidíme, jak zareagují. Snad se na mne pro tu iniciativu nebudete zlobit.

Když čtu Vaše řádky, mám někdy pocit, že prožívám věci úplně stejně jako Vy. Opravdu si začínám myslet, že to naše setkání nebylo náhodné..

Moc a moc Vás zdravím, přeji hlavně dobrou kondici, co nejméně problémů s tou potvorou páteří a věřím, že někdy zase na shledanou.

Upřímně

Vaše Milena H.


Milá paní Nyklová, jsem ráda, že jste mi tak mile vstoupila do života, je to pohlazení po duši. Děkuji Vám a přeji pěkný den, pokračování ve Vašem tvoření a hlavně ve vlídném a laskavém rozdávání sebe ostatním.

Zdraví Vás Vaše čtenářka Irena Š. z Vamberka - 25.5.2009


Když si čtu tu Tvoji krásnou knihu, tak snad až teprve teď mi dochází, co jsi všechno zvládla...

Mám se hodně co učit.

Betty


Milá Hani, děkujeme Ti za pozvání na křest Tvé knihy. Všechno jsi krásně naplánovala a zorganizovala, nemělo to chybu! Škoda, že jsme museli odejít před koncem na vlak. Kniha se čte sama, prostě báječně, již ani nemusím jezdit na Nový Zéland. Obdivuji Tě, že jsi dokázala uskutečnit svůj sen.

Mnoho úspěchů Ti přeje

Jitka a Roman


Dobrý den vážená paní Nyklová.

Knížka se mi velmi líbila. Mám rád příběhy ze života a když je to psané civilním způsobem. Cestopisů je samozřejmě na trhu spousta, ale mnohdy jim chybí to koření života a je to víc reportáž. To jsem ale u Vaší knížky nehledal. Knížek kupuji na dnešní dobu asi docela dost. Měsíčně i třeba 5 titulů, beletrie, odborné, obrazové, encyklopedie, zahraniční tituly v angličtině nevyjímaje. Musí mě to ovšem nějakým způsobem oslovit. Což se u Vaší knížky stalo.

Popsal bych to jako úsměvné vyprávění člověka, který se nebojí sám vydat na nové dobrodružství a nacházet nové přátele. Je to prostě báječné, když sama takto cestujete, ovládáte počítač, vezmete si půjčku a vydáte knížku. Klobouk dolů.

Doufám,že při Vašich autorských čteních vlijete kapku Vašeho entuziasmu i do Vašich posluchačů.

Křest knihy byl vynikající. Bylo nádherné vidět, kolik máte kolem sebe přátel a fanoušků. Skvělá atmosféra.

Jinak jsem před pár týdny slyšel Váš další rozhlasový rozhovor na rádiu České Budějovice. V nedělním vysílání o knížkách - Literárním matiné.

Mějte se krásně.

S úctou

Martin V.


Paní Johanko, chci Vám poděkovat za krásný podvečerní pořad.

Je nesmírně hezké, když se mi životem mihne krásný člověk, který nabíjí lidi kolem sebe energií.

Vedoucí pobočky Městské knihovny v Praze 4 - Postupická ul.

Judy Z.


Paní Nyklová, než jsem stačila knihu od Vás darovat, tak jsem si ji jedním dechem přečetla. Vaše kniha je nejen poznáním N. Zélandu, ale pro mě byla i balzámem na duši. Moc se mi líbí Váš přístup k životu a k Vašemu ukolí. Cítím tam úctu k ostatním lidem a to se mi moc líbí, protože u většiny lidí úctu k druhému postrádám.

S úctou Vaše Jitka M. Šv.


Milá Hanko, máš to moc krásně napsané - jsem teprve u prvních kapitol, ale připadá mi to, jako bych to celé prožívala s Tebou. Momentálně sedíme v letadle ze Singapuru do Sydney.

Jana P.


Milá paní Nyklová, chtěla bych Vám mnohokrát poděkovat za přednášku, kterou jste uspořádala pro klienty G - centra v Táboře. Přednáška, která se týkala Vaší úžasné cesty po Novém Zélandě, byla velmi kladně hodnocena jak klienty našeho zařízení, tak i zaměstnanci, kteří se jí zúčastnili.

Zaujala jste svým úžasným vyprávěním i krásnými fotkami. Přejeme Vám všichni mnoho dalších úspěšných přednášek a stálou radost ze života.

PhDr. Jaroslava K., ředitelka G - centra Tábor.